1460273. LOMMEUR, 2 stk, sølv, 53 mm, 50 mm.
"Precisionsur, Recta Liege, 1905, Verdensudstilling"- 53 mm "Eljo"- 50 mmm.
Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti. Præcisionsuret - limet glas, slid, revner, mærker.
"Eljo" - Brugsslitage, mærker, ridser.