145772. Kommode, Sk Haupt kopi, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Kopi af Georg Haupt. Fineret i forskellige træsorter. Intarsiadekor. Lige form med dekoration af fløjtespillende putto.
Bredde 95 cm, Dybde 47 cm, Højde 80,5 cm.
Brugsslitage og ridser, enkelte stødmærker.
Nøgle/nøgler findes