(157) BULLET RIFLE, American, Shackle repeater, fremstillet hos Winchester, model 1886, kaliber 50-110 Express, produktionsnr. 135156, se nr. SE1650994.
145147. (157) BULLET RIFLE, American, Shackle repeater, fremstillet hos Winchester, model 1886, kaliber 50-110 Express, produktionsnr. 135156, se nr. SE1650994.
, tønde længde 64 cm. Laksesigte med to ekstra sigteblade, blåt kasse med stempelhalsdioptrier, frontstamme med stålnæse, træstempel med netskåret stålbagdæksel, rembeslag.
Mærker på stemplet, mindre mærker på blå ring, GOD STAND / MEGET GOD STAND.