DESK, bowling, Frankrig, 1800-tallet.

144746. DESK, bowling, Frankrig, 1800-tallet.

Svungne ben, dekoration af bronze. Indlæg i messing, skildpaddeimitation. Kant med æske. Skive med dekoration af hestevogn.
Længde 130 bredde 76 højde 76 cm.

Slitage, skader, dele mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.452