Sæt , 4 dele, lertøj, første halvdel af det 20. århundrede.

144101. Sæt , 4 dele, lertøj, første halvdel af det 20. århundrede.

Figur, "Oasis" (blomsterholder), Artur Percy tilskrevet, Gefle, højde 22 cm. Skål med hank, Uppsala Ekeby, diameter 32 cm. Vase, evt. Uppsala Ekeby, højde 14 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 2.030