SNEDKLAFF, 1800-tallet, Lakeret fyrretræ.

144023. SNEDKLAFF, 1800-tallet, Lakeret fyrretræ.

Mørklakeret fyrretræ, beslag i forgyldt støbejern, 2 større skuffer, 2 mindre skuffer i nederste del, 17 skuffer i skrivedelen og en låge. Højde 98 cm, Bredde 95 cm, Dybde 49 cm.

Brugsslitage, lås i klap knækket.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 908