ERIKA HÖGLUND og GUNNEL SAHLIN, skulptur og karaffel, Målerås og Kosta Boda.

1439991. ERIKA HÖGLUND og GUNNEL SAHLIN, skulptur og karaffel, Målerås og Kosta Boda.

Karaffel i grønfarvet glas med blå prop, højde ca 25 cm, signeret. Skulptur med belysning i træsokkel, signeret "E. Höglund Målerås 25079", højde inkl. sokkel 27,5 cm.

Lejlighedsvis Overfladeslitage. Bobler fra fremstilling eller små tab på karaffel. Belysning ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 797