Højde 102 cm, bredde 70 cm, 44,5 cm. På hjul.
Herkomst: Folktandvården, Stora Tvärgatan, Lund.
Rust / slid / ridser. Brugsslitage. Senere hjul.
Nøgle/nøgler findes