MODERNISME. MED OTTE ORIGINALE LITOGRAFIER AF ANDRÉ BEAUDIN.

1431647. MODERNISME. MED OTTE ORIGINALE LITOGRAFIER AF ANDRÉ BEAUDIN.

Modernisme. Limbour, André, tekst. André Beaudin. Editions Verve, Paris, 1961. Med 8 originale litografier trykt af Mourlot Frères, Paris. Stor 4:oi en illustreret paperback med gennemsigtig smudsomslag. Fuldt illustreret med 145 sort/hvide reproduktioner + monterede farveplader + 8 originale litografier.

Bånd med let kantslid. Stykke mangler i toppen af det gennemsigtige låg.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 379