1430992. DAMER NØGEN - SIGNERT.
Olie/lærred signeret nederst til venstre *A. Ildtræ*, nøgen i portrætformat af en ung dame, halvlangt omgivet af sarte blomster og en jakke, hovedet med håret bundet i en løs hestehale drømmende sænket, ca. 61 x 70,5 cm, i en gylden profilramme, ca. 76x86 cm.