143057. HYLDESYSTEM, "PIRA" Design Olof Pira, String, 1950'erne.
Mærket. Hylder i teaktræ, gavle/skinner i hvidlakeret metal. Højde 245 cm. Samlet bredde, ca. 270 cm. Dybden af hylderne / skabene mellem 20-40 cm.
Brugsslitage, ridser, mærker, tape rester. Et vægbeslag, limet / repareret.