142648. SERVICEDELE, porcelæn, "Blå Blom" Gustavsberg og lignende umærkede dele, 20. århundrede.
1 kaffekande, umærket.
1 flødeskum, umærket.
1 sukkerskål, umærket.
9 kaffekopper med underkopper, umærket.
6 små tallerkener, "Blå blomst", Gustavsberg.
Mindre Kantstødt, fabrikationsfejl, krakelering, mindre misfarvninger.
En kop med en revne i fodringen.