SNUSÆSKER, 4 stk, masurbirk, slutningen af 1800-tallet, Sundsvall.
142126. SNUSÆSKER, 4 stk, masurbirk, slutningen af 1800-tallet, Sundsvall.
Klip navne i låg på kasserne.
G. Gustavsson, længde 17 cm Knaust & Larsson, længde 12 cm.
KW Kihlbaum, længde 12 cm.
Erik Larsson, længde 9 cm, ligeledes med skåret musikfigurer.
Brugsslitage. Knæk et låg. Afvisning ved hængslerne af to dåser.
Klip navne i låg på kasserne.
KW Kihlbaum, længde 12 cm.