EDVIN ÖHRSTRÖM. VASE, "THE GIRL AND THE DOVE", ARIEL, ORREFORS 1957.

1418897. EDVIN ÖHRSTRÖM. VASE, "THE GIRL AND THE DOVE", ARIEL, ORREFORS 1957.

Signeret, nummereret 478 F, højde 19 cm, diameter ca 14 cm.
(Bemærk dimensionerne, denne vase er større end normalt for vasetypen. Det metalliske grønne og rødbrune farveskema er også sjældent).

Kun lidt lettere brugsspor.

Kunstner/designer

Edvin Öhrström (1906–1994)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kun lidt lettere brugsspor.

Kunstner/designer

Edvin Öhrström (1906–1994)

Antal besøg: 3.026