ET MATCHET SÆT MED 3 ELMSIDENDE FORRUDERSTOLE.

1415596. ET MATCHET SÆT MED 3 ELMSIDENDE FORRUDERSTOLE.

en ca. 1910-1920 med stel af ask og stemplet John Gomm High Wycombe, også med bred pil og nummereret 108, 86 cm høj, en anden lignende stemplet O Haines, JFS, malet under sæde RAF base Gosport, 86 cm høj, en anden stemplet WK og krone sammen med to baglænsstole,(5).

Almindelig brugsslitage, enkelte mindre tab og slitage, et med skruesikret forben, et par med sædeopdelinger, enkelte stel med behov for efterlimning.

Få foretaget en gratis vurdering!

The Auction Hub
Antal besøg: 869