141481. SERVICEDELE, 55 dele, porcelæn, Rörstrand, midten af det 20. århundrede.
12 middagstallerkener, diameter 24,5 cm.
12 starttallerkener, diameter 21,5 cm.
11 dybe tallerkener, diameter 25 cm.
12 tallerkener, 17,5 cm.
6 serveringsfade, 28,5 - 24 cm.
2 serveringsfade 21,5 - 18 cm.
Brugsslitage. En lille tallerken med en revne.