1413073. DESK, sen barok, 1700-tallet.
Fineret med valnød. Tre skuffer, trækhåndtag i messing. Bredde 74 cm, dybde 46 cm, højde 75 cm.
Slitage, skader, mærker, revner, kassebunde med kraftige revner, pletter, masketunge, ben lidt løse, evt. reparationer.