1413008. KJELL SUNDBERG. "Er kontoen tom nu..", olie på Panel, signeret KAS og signeret à verso.
À verso med at skrive "Er kontoen tom nu, sagde han. Ja, sagde hun. Nu er kontoen tom. (Skrædder Molin, Torgny Lindgren)". Ca 73 x 60 cm.
Uvæsentligt Overfladeslitage.