1408788. WILLIAM WATTING, reol, A/S Mikael Laursen, Aarhus, Danmark, 1950'erne/60'erne.
Hylder fineret med teaktræ, ben og stolper af eg. Bredde 213 cm, dybde 47 cm, højde ca 207 cm. Hyldedybde 22 cm.
Brugsslitage med ridser, mærker, pletter og mindre skader. Delvist bleget.