LANDSKAB, træ, 1800-/1900-tallet.

140287. LANDSKAB, træ, 1800-/1900-tallet.

Bejdset og malet i rotimitation i sidespejlene. Højde 132 cm, bredde 136 cm, dybde 41 cm.

Kraftig alder og Brugsslitage. Mangler et låseskilt. Det ene bagben lidt kort og oprejst. Ridser og stød, ridser. Rygstykket defekt nederst bagpå.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 973