Forskellige blikdåser, herunder Örebrokex, Imperial Thé, Albyl.
Vase i rødt glas, formentlig Monica Bratt, Reijmyre, højde 27 cm.
Hævert, shaker i messing, kaffekande i kobber, mundharmonika Rimba.
3 LP'er Elvis Presley, Abba, Simon & Garfunkel, 5-LP boks Abba.
4 singler, Elvis Presley, Otis Redding, Björn & Benny.
Krukker med brugs- og aldersslid. Vase, Brugsslitage, mindre ridser. Ryster og hævert med slid. Vinylplader med slid, ikke anmeldt, ikke spillet.