139853. (161) BULLET RIFLE, American, Shackle repeater, fremstillet hos Winchester, model 1885, kaliber .405 WCF, produktionsnr. 74694.
, tønde længde 60 cm. Justerbart sigte, træfront og stempel, stålbagdæksel, rembeslag.
Rust/mærker i løb, mærker på stemplet og den blå ring, stempelbrud, revner i stemplet, slitage.