Vase Orrefors ca 1957, Ariel, dekoration af vandrette bånd i rubinrød og luftbobler, signeret ORREFORS Ariel No 473 F EDVIN ÖHRSTRÖM, højde 19,5 cm.
Mindre Brugsslitage.