138930. STEPHAN DAKON. bordlampe, Goldscheider, Wien, Østrig, 1920'erne.
Figurens højde er 47 cm. Samlet højde 65 cm.
Mærket Goldscheider Vienna MADE IN ØSTRIG og påtrykt 5714, 254, 7. Signeret på siden.
Brugsslitage, 3 mindre Kantstødt. Mindre knitren.