138387. Røgbord, Art deco, første halvdel af det 20. århundrede.
Træfiner med marquetry dekor. 2 skabe, 2 skuffer, hylder. På remskiver. Længde 62, bredde 62, højde 53 cm. Nøgle tilgængelig.
Glasplade mangler. Finerskader, ridser, slitage.
Nøgle/nøgler findes