137481. RING, 18 kt hvidguld i karmosinrød model med en smaragd (D2) 1,20 ct og 12 diamanter 0,80 ct, vægte efter indgravering.
Størrelse 18, vægt 6 gram. Stemplet ORR, Ängelholm 1987.
Klyngering i 18 K hvidguld med en smaragd (D2) 1,20 ct og 12 diamanter 0,80 ct, vægte efter indgravering.
Mindre Brugsslitage.