MALERIER (7), olier, akvarel mm. bl.a. Hilding Rösiö, sign.
137459. MALERIER (7), olier, akvarel mm. bl.a. Hilding Rösiö, sign.
Akvarel, engmotiv, signeret "Bark" 1948, 40 x 31,5 cm Landskab, olie på Panel, sign. Rösiö, 35 x 43 cm Gärdesgård, olie på lærred, sign. Bengt Lindqvist, 18,5 x 23 cm Vandløb, olie på lærred, utydeligt tegn. 20,5 x 26,5 cm 3 kunsttryk.