(108) BULLET RIFLE, engelsk, Repeater, fabrikat BSA, model Lee-Speed, kaliber .303, produktionsnr. 232, se nr. SE1231764.
136958. (108) BULLET RIFLE, engelsk, Repeater, fabrikat BSA, model Lee-Speed, kaliber .303, produktionsnr. 232, se nr. SE1231764.
, tønde længde 62 cm. Justerbart sigte med ekstra sigteblad, frontbjælke med hornnæse, træstempel med pistolgreb og stålbagdæksel, monogramplade, stropper.
Stempelluge knækket/mangler, mærker på stemplet og den blå ring generelt GOD STAND.