1365710. BORDUR, Panther, metal/sten, signeret Cartier, århundredeskiftet 1900.
Bordur med brølende panter signeret Cartier, højde 38 cm, bredde 47 cm.
En metalfod under stensokkelen mangler. Brugsslitage. Ikke funktionstestet. Der ydes ingen funktionsgaranti.
Nøgle/nøgler findes