VICTORIA YOUNG-JAMIESON. WEST BAY CLIFFS VED SOLNEDGANG.

1364414. VICTORIA YOUNG-JAMIESON. WEST BAY CLIFFS VED SOLNEDGANG.

Blæk og blandede medier på lærred Signeret med initial nederst til højre Indskrevet og dateret 2020 verso 84x84cm inklusive ramme Malerierne er alle blevet indrammet i en 2cm sort mat trækant.

Baggrundene er mørkeblå, med en cirkulær blank base, akryl og blæk hældes derefter i midten og skaber en kontrast af finish. Når du oplever værket personligt og bevæger dig rundt på dem, interagerer overfladerne med lyset i rummet.

Direkte fra kunstnerens atelier - tilsyneladende i galleritilstand, se billeder.

Få foretaget en gratis vurdering!

The Auction Hub
Antal besøg: 1.779