SALONBORD, Gustav L. Sahlholm, (1860-1929, Stockholm) gustaviansk stil.

136216. SALONBORD, Gustav L. Sahlholm, (1860-1929, Stockholm) gustaviansk stil.

Bord af høj klasse fra 18/1900-tallet Dobbeltmærket Fineret i mahogni med indlæg med vifter og kanter. Forgyldte beslag og lister.
Længde 72, bredde 55, højde 76 cm.

Let solbleget bræt og underbræt med tør revne.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.961