136216. SALONBORD, Gustav L. Sahlholm, (1860-1929, Stockholm) gustaviansk stil.
Bord af høj klasse fra 18/1900-tallet Dobbeltmærket Fineret i mahogni med indlæg med vifter og kanter. Forgyldte beslag og lister.
Længde 72, bredde 55, højde 76 cm.