1359011. RYVET VASE, stentøj, unik 47 cm, Carl Harry Stålhane, Rörstrand.
signeret Carl Harry Stålhane med gravering nummer 144, højde 47 cm diameter i taljen ca 12,5 cm.
Mindre ridser, to mindre slag på nederste ring, sandsynligvis under fremstilling.