NILS DARDEL. "Eksotisk". 10 plader i farve efter akvareller fra Mexico og Guatemala.

1358394. NILS DARDEL. "Eksotisk". 10 plader i farve efter akvareller fra Mexico og Guatemala.

Albert Bonniers Forlag. Stockholm 1948. Plademål 54x42 cm.

Ufuldstændig. 4 plader mangler. Folder, rifter og hjørneslitage. Et blad lidt mindre størrelse.

Kunstner/designer

Nils Dardel (1888–1943)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Nils Dardel (1888–1943)

Antal besøg: 5.840