Albert Bonniers Forlag. Stockholm 1948. Plademål 54x42 cm.
Ufuldstændig. 4 plader mangler. Folder, rifter og hjørneslitage. Et blad lidt mindre størrelse.
Nils Dardel (1888–1943)