BORD, muligvis Otto Wretling, første halvdel af det 20. århundrede.
1354268. BORD, muligvis Otto Wretling, første halvdel af det 20. århundrede.
Afrundet skive på firedelt søjleben. Intarsia dekoration og stiliserede volute fødder. Fineret med forskellige typer hårdttræ. Fire æsker i en kuffert. Diameter 100 cm, højde 63 cm.