1339864. SKÅLE, 8 stk, "Signatur", Sigvard Bernadotte for Husqvarna, 1960'erne.
2 højde 11,5 cm, diameter 21 cm, rød 4 højde 9 cm, diameter 17 cm, 2 orange, 1 rød, 1 blå.
2 stk højde 6,5 cm, diameter 12,5 cm, rød og blå.
Brugsslitage, ridser, skrammer.