SERVICEDELE, 27 dele, flintvarer, "Ranka" Gustavsberg.

133971. SERVICEDELE, 27 dele, flintvarer, "Ranka" Gustavsberg.

Kasserolle.
2 serveringsfade, længde 25 - 29 cm.
2 skåle, længde 25 - 27,5 cm.
6 dybe tallerkener, dia 23 cm.
6 flade tallerkener, dia 23 cm.
5 tallerkener dia 18 cm.
5 kaffefade, diameter 13,5 cm.

Slitage, krakeleringer, glasurfejl. Mindre serveringsfad med revne. En kaffeskål med skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kasserolle.
2 skåle, længde 25 - 27,5 cm.
5 tallerkener dia 18 cm.

Antal besøg: 1.080