133718. BROCHENÅL, 18 kt hvidguld med boutonperle, ca 12 mm, gammelslebne diamanter og rosensten (en sten mangler) ca 0,60 ct.
Længde 7 cm, vægt 9,2 gram.
Brochenål i 18 K hvidguld med boutonformet perle, ca. 12 mm, gammelslebne og rosenslebne diamanter (en sten mangler) ca. 0,60 ct.
Mindre Brugsslitage.