DUKKER, 4 stk, anden halvdel af det 20. århundrede.
133421. DUKKER, 4 stk, anden halvdel af det 20. århundrede.
Mandlig dukke af Ken type, Iført sweater, jakke, bukser og sko. Højde 31 cm.
Dukke af typen Lilli. Iført bluse, nederdel og pelsstol. Højde 30 cm.
Dukke af typen Lilli. Iført en grøn kjole. Højde 29 cm.
Barbie Midge dukke. Brunt hår, hvid kjole og perlekæde. Højde 29 cm.
Kroppe med mindre ridser og misfarvninger.
Hårslid og noget hårtab.
Brug på tøj.
Stemplet: Lavet i Hong Kong og Camay lavet i Hong Kong og stemplet Mattel på skinken.
Hårslid og noget hårtab.
Brug på tøj.