ARNE JACOBSEN. Stole, 6 stk, "Myran", jacaranda.

1333673. ARNE JACOBSEN. Stole, 6 stk, "Myran", jacaranda.

2 forskellige typer jacaranda, hvoraf 4 er brasiliansk Rio palisander

Fællesrevne i bøjningen af en stol. Mindre revne- og finerskader i en stoleryg.
Der mangler en skrue. Udskiftet skruer til undervognen. Der mangler en plastikfod.
Brugs- og kantslitage.

Kunstner/designer

Arne Jacobsen (1902–1971)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugs- og kantslitage.

Kunstner/designer

Arne Jacobsen (1902–1971)

Antal besøg: 3.880