HALSKÆDE, sølv/turkis, Kina, 1900-tallet.

132569. HALSKÆDE, sølv/turkis, Kina, 1900-tallet.

Længde 62 cm. Stemplet Made In China / sølv. Efter sigende købt i Hong Kong 1970/80'erne.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 950