SKRIN, folklore, Skåne, dateret 1831.

132423. SKRIN, folklore, Skåne, dateret 1831.

Originalt maleri fremstillet. Blåmalet rektangulær æske med skydelåg. Dekoration med bladløkker og blomster Interiør med 3 rum.
34 x 24 cm, højde 12 cm.

Slitage, revne, træskader.

Få foretaget en gratis vurdering!

34 x 24 cm, højde 12 cm.

Slitage, revne, træskader.

Antal besøg: 1.139