VAS, glas, Simon Gate, Orrefors, signeret GA.

1321239. VAS, glas, Simon Gate, Orrefors, signeret GA.

Højde ca 19 cm. Signeret Orrefors GA og nummereret 1505/1.

Brugsslitage, mindre ridser , Kantstødt lidt under munden rundt om hele vasen, ridset i bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 850