ENAMELRING ENAMEL DAVID SIGAL signeret.

1318744. ENAMELRING ENAMEL DAVID SIGAL signeret.

Den elegante ring er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed, den bærer også signet af David Sigal, Canada.
Ringhovedet er emaljeret i sort emalje op til ringskuldrene og bærer sølvranker med blomster og løv. Blomsterne er sat med forskellige farvede sten. Ringskinnen efterlades i sølv.
Ringstørrelse 62/63 = ringskinnens indre diameter 19,5 mm ringhoved 25 mm x 11,5 mm, vægt 5,9 gram.

Sjælden udgave i meget god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 897