LÆNESTOL, type rokoko, slutningen af 1800-tallet.

131807. LÆNESTOL, type rokoko, slutningen af 1800-tallet.

Hvidmalet. Udskåret indretning. Sammenkoblet bund med h-kryds. Grønt plysbetræk.

Slitage og farvetab, træskade på det ene underben.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 797