SPISEGRUPPEN, 7 dele, rokokostil, Alsterbro Möbler, anden halvdel af det 20. århundrede.
131382. SPISEGRUPPEN, 7 dele, rokokostil, Alsterbro Möbler, anden halvdel af det 20. århundrede.
Bord fineret med mahognibejdset træ. Rund skive med buede ben. To ekstra skiver med fælg medfølger. Diameter 110, højde 74 cm. Eventuel længde på bordet med ekstra brædder 210 cm.
Stole, 6 stk, gult betræk.
Brugsslitage, mindre ridser og mærker, en ekstra skivekant løs.
Stole, 6 stk, gult betræk.