Kommode MED STENPLAD, rokokostil, midten af 1900-tallet.

131182. Kommode MED STENPLAD, rokokostil, midten af 1900-tallet.

Rektangulær form. Buede ben. Fineret. Rhombus-formet instarsia indretning. To udtræksskuffer. Messing beslag. Rødbroget stenplade.
Længde 62, bredde 34, højde 68 cm.

Rapport. Afvisning. Sorte farvepigmenter. Stenplade med små Kantstødt. Nøgle medfølger ikke.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 933