COLLIER, meget små barokperler med seks større motiver og låse i lavmælt guld og sølv med rosensten (mangler to sten), og otte mindre guldmotiver med perler (en imiteret perle).

131126. COLLIER, meget små barokperler med seks større motiver og låse i lavmælt guld og sølv med rosensten (mangler to sten), og otte mindre guldmotiver med perler (en imiteret perle).

De fleste beskadigede perler. Længde ca 40 cm.

Halskæde med små barokperler og seks store motiver og lås i lavkaratage guld og sølv med rosenslebne diamanter (to sten mangler), og otte motiver i guld med perler (en imiteret perle). Flere perler beskadiget.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

W.A. Bolin
Antal besøg: 843