BAKKE og KANDELABER, Nysølv, England, 20. århundrede.

130962. BAKKE og KANDELABER, Nysølv, England, 20. århundrede.

Skive på kuglefødder med håndtag, sølvbelagt Cavalier, længde 44,5, bredde 21,5 cm. Kandelaber, forsølvet, højde 22,5 cm.

Brugsslitage, let mørklagt sølv.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.009