1308914. ÆLDRE LYSESTAGE, Trebent, Messing.
Trebenet lysestage i messing med aftagelige manchetter og lysestager (skruede) formentlig tidligt i det 20. århundrede, Stemplet HO og har en højde på 22 cm.